TELEKOM TEST CİHAZLARI

Fluke Networks Pocket Toner PTNX1, PTNX2, PTNX8

Pocket Toner® açık/kısa devreler, kablo sürekliliği, AC/DC gerilimi ve çevir sesi tonlamasının tümü 52 volt gerilime karşı korunurken algılamada, herhangi bir ses, veri veya video kablosunu bağlar. Pocket Tonerlerin tümünde, ana gövde ve sökülebilir buzzer toner ünitelerinde, iterek sökülebilir konnektörlerde ,otomatik kapatma ve kolay okuma göstergelerinde, çift ses göstergeleri mevcuttur.

  • Ünite ve sökülebilir tonerin her ikisi içinde alçak gerilim devre koruması
  • Sökülebilir buzzer toner ve ana cihazda, çift ses göstergeleri mevcuttur.
  • Otomatik Kapatma
  • Kolay okuma göstergeleri; iterek çıkarılabilir konnektörler
  • Erkek ve dişiye adapte edilebilir toner bölümü
  • Hafif, dayanıklı, adonize aluminyum gövde

Pocket Toner NX1 Teknik Ozellikler
Pocket Toner NX2 Teknik Ozellikler
Pocket Toner NX3 Teknik Ozellikler
Fluke Networks PTNX1, PTNX2, PTNX8 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks TS100 - Kablo Hata Test Cihazı(26500610)

Fluke Networks Kablo Hata Tespit Cihazının kullanımı kolaydır ve bünyesinde 3 test cihazınında (Hata Belirleme, Kablo Envanteri ve SmartTone® teknolojisi ile tonlama)  özelliklerini barındırır. Elektrik, telefon, güvelik ve coax kablolarda açık veya kısa devrelerin mesafelerini hızlıca bulur. Dalga formundan ziyade mesafe okumayı görüntüler.

  • TS100, 2 veya daha üzeri yaklaşık 1 km’ye kadar iletken kadar üzerinde çalışır
  • Anında herhangi bir kablo çiftinde, açık veya kısa mesafeleri ölçer

TS100 Kablo Hata Tespit Cihazi Teknik Ozellikler
Fluke Networks TS100 - Kablo Hata Test Cihazı(26500610) ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks TS100 PRO - Kablo Hata Test Cihazı

TS100-PRO-BT-TDR

Teknisyenler için en doğru yatırım. PowerBT™ Bridge Tap Detect ile Yeni TS®100 PRO Kablo Hata Tespit Cihazı, Telekom teknisyenlerinin,

abone hat bağlantısının olmamasına karşı savunmada kullanacağı birinci öncelikli cihazdır. DSL ağ performans problemlerinin kaynağı olan sinyal yansımaları hattın boşta olmasıdır. Sorun müşteri tarafında ciddi bir boyuta ulaşmadan, tanımlanmalı ve hızlıca çözümlenmelidir. TS100 PRO hatlarda oluşan birden fazla yerinden çıkan hattı, 975 metreye kadar mesafede tek tuşla ve saniyeler içinde belirler.

  • 975 metreye kadar yerinden çıkan hattı saniyeler içinde belirleme
  • 2.4 km’ye kadar açık ve kısa devreleri test
  • Kablonun sonuna kadar, önceden yerinden çıkan kabloları görebilme
  • Kablo çiftini belirlemede,5 farklı tonlama ile Patentli SmartTone® ton jenaratörü
  • Dahili TDR ve toner
  • AC/DC gerilim algılama ve dijital okuma

TS100 PRO Kablo Hata Tespit Cihazi Teknik Ozellikler
Fluke Networks TS100 PRO - Kablo Hata Test Cihazı ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks TS25D - Test Seti

Projelerinizde gereksinim duyduğunuz, zengin özelliklere sahip test seti… TS25D Test setinin data lockout ve lockout override özellikleri, telefon yada izleme modunda size tamamen güvenlilik sunar. DSL/POTS filtreleme teknolojisi, DSL kapanmaksızın çevir sesini güvenli olarak elde etmenize olanak sunar. Dahili analog ton jeneratörü prob ile kablo bulma işlemlerini basite indirger. Güçlendirilmiş hoparlör, elleriniz boştayken hat izlemenize imkan sunar, bu sayede çalışmaya devam edebilirsiniz. Pil ile konuşma fonksiyonu, güç beslemesiz kablo çifti üzerinden konuşma sesini taşıyabilmeniz için gerilim sağlar. Tüm önemli özellikleri üzerinde bir araya toplayan cihazın büyük boy, sağlam likit kristal ekranı(LCD) ve kullanışlı menüleri; kolay kullanım ve okuma imkanı sunar.

Geniş LCD ekranı ile TS25D, data lockout ve lockout override özelliklerine sahiptir.

· Caller-ID ve Çağrı Bekleme Caller-ID

· Güçlendirilmiş hoparlörler sayesinde el kullanmadan izleyebilme

· Data lockout ve data lockout override

· Kablo bulma amaçlı ton jeneratörü

· (Non-powered) Güç beslemesi olmayan hatlar üzerinden, sesli konuşmaya güç verecek konuşma fonksiyonu

· Büyük likit kristal ekran ile kolay okuma

Fluke Networks TS25D Teknik Ozellikler

Fluke Networks TS25D - Test Seti ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks TS52 PRO - LCD Test Seti

TS®52 PRO Test Seti en son test set teknolojisinin tüm özelliklerine sahiptir. Üstün, parlak likit kristal ekranlı (LCD) kullanıcı ara yüzü ile saha ortamında duyamadığınız ne varsa, sizin görebilmeniz adına tasarlandı. Arkan Plan Aydınlatalıı LCD ve koyu renkli& karanlıkta kırmızı ışık destekli tuş takımı ile en karanlık çalışma ortamlarında dahi, tüm çizgileri mükemmel olarak görebilmenizi sağlayacak nitelikte ışık verir.  TS®52 PRO Test Seti, 2 yönlü telefon ve DataSafe™ Pro veri koruma teknolojisi özellikleri sayesinde üstün yüksek empedanslı izleme, verilerinizi kilit altına alma ve/veya açma işlevleriyle, tümüyle güvenilir çalışmanızı sağlar.
 

  • Ekran – Arka Plan Aydınlatmalı ve koyu renkli & karanlıkta kırmızı ışık destekli tuş takımı
  • DataSafe™ Pro – üstün yüksek empedanslı izleme, verilerinizi kilit altına alma ve/veya açma işlevleriyle, tümüyle güvenilir çalışma
  • DropSafe™/RainSafe™ – 20 feet yüksekten düşmeye dayanıklı ve yağmurda kullanıma uygun tasarlanmış
  • DSL/POTS Filtreleme Teknolojisi – POTS Servislerinin test ederken hattın düşmesi yada kesilmesine fırsat vermeden ,teknisyenleri canlı DSL hattına bağlama
  • 2 yönlü, hands-free telefon –Hands-free konuşma özelliği
  • Test Fonksiyonları:

Veri Algılama : Veri mevcut olduğunda uyarı özellikli

Gerilim Algılama : Potansiyel Hat problemlerini algılayarak çözümleme özelliği

Akım (mA) Algılama: Yeterli Hat akımı sağlama

Caller-ID: Fonksiyonel Servisi destekler

DTMF kademeli kapatma: Aircheck Manager Yazılımı ve Kullanım Kılavuzu ile müşteri ekipmanlarındaki olası hataları izole etme

Fluke Networks TS52 PRO - LCD Test Seti ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Proskit MT-8100 TELEFON TEST SETİ

 

Proskit MT-8100 telefon test seti;  kurulumcular, tamir teknisyenleri ve diğer lisanslı personel’in hat üzerinden ses iletimini ölçmesi için geliştirildi. Güvenilir, suya ve toza dayanıklı bir yapısı vardır.  
 
Hat gerilim ölçümü, iki yönlü eller serbest hoparlörü, hızlı arama fonksiyounu, düşük pil göstergesi gibi birçok özelliği tek bir ölçüm cihazında toplamıştır.
 
* Dış koşullara dayanıklı, su geçirmez tasarım 
* Yüksek empedans ekranı
* Hat gerilim ölçümü
* Hat süreklilik ölçümü
* Kutupsallık gösterkesi
* Sinyal ve beklet işlemi
* İki yönlü eller serbest hoparlör
* Elektronik ayarlanabilir ses kontrol
* Çıkartılabilir ekstra büyük bel çengeli

MT-8100 TELEFON TEST SETİ için teknik özellikler

Proskit MT-8100 TELEFON TEST SETİ ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Proskit MT-8006B DATA TEST SETİ

Analog ses hatlarına servis vermek ve kurmak için yetkilendirilmiş personelin geçici iletişimi ve servis hizmeti için, aynı zamanda kurulum ve bakım faaliyetleri için geliştirilmiş mobil bir test setidir. Analog ses şebekelerinde hizmet verme işlemi sırasında hat kesilmesine neden olmaz. 
KONUŞ VE GÖZLEM YAP ÖZELLİĞİ
Mevcut iletişim trafiğini engellemeden işlem yapmayı sağlayan yüksek empedanslı veri gözlemi
Ton ve darbe işletimi
Hızlı arama tuşu için 32 basamaklı telefon no. saklama
PBX kesme, kayıtlı numaralara PBX kesme ekleme

ARKA IŞIKLANDIRMALI LCD EKRAN
Ekran arka ışıklandırma
Aranan numara, arayan kimliği, saat ve diğer bilgileri gösteren LCD Ekran
Hat servis durumu ve hızı göstergesi
Telefon hat kutupsallık göstergesi
Zil ve Gerilim LED göstergesi

Akıllı pil yönetimi sayesinde 6 aya uzanan pil ömrü
Düşük Pil göstergesi

ELLER SERBEST KULLANMA
Kolay test ucu değişimi için RJ-11 port
Hızlı arama için 12 numara hafızası
Normal kullanım için 16 numara hafızası
Son numara tekrar arama

roskit MT-8006B ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Proskit NT-302 KABLO TEST CİHAZI

Cep tipi olan NT-302 Dogru akım süreklilğini veya kısa devresini tespit etmek için kullanılır. Ayrılabilir bir ton detektörü vardır.
  • Bir tipi 23A ~ 12V pil kullanır
  • Koaksiyel kablo test
  • Kolay kullanım, sağlam bir pirinç gövde
  • Kablo test uygulamaları için tasarlanmıştır
  • Toner saklamak için Kolay
  • Sağ açılı dişi konektörü hızlı kullanım için
  • Uzun ömürlü, pili değiştirmek kolay 
  • Kolay görülebilen DC kısa LED

Proskit NT-30 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

FİBER TEST CİHAZLARI

 

Proskit MT7601 Fiber Test Cihazı

Fiber optik kabloların test ve sinyal aşaması için kullanabileceğiniz kontrol cihazıdır . Telekomünikasyon şebekeleri ve FTTx / FTTH uygulamaları için kullanım kontrolleri basittir.

FC / SC / ST konnektörleri (opsiyonel adaptör ile LC ) uyarlar
Enerji tasarrufu
10 dakika sonrasında otomatik olarak kontrol sağlar.
850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm
Karanlıkta çalışmak için uygundur.
Rahat LCD arka ekran
Yeni REF kullanıcı tanımlı
Iyi korunmuş ve taşınabilir tasarım
Ek darbeye dayanıklı kapak ve kese çanta
Proskit MT7601 Fiber Test Cihazı ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

FCI-2430 Fiber Optik Kablo Canlı Tanımlayıcısı

  • Bir kütlenin içinde hızlıca bulun
  • Fiberdeki sinyal yönlerini belirtin
  • Canlı veya koyu lif belirtin
  • Lazer kaynağından 270 Hz, 1kHz, 2kHz algıla
  • VFL 1mW veya 10mW (İsteğe Bağlı) oluşturun
  • Optik güç ölçer (İsteğe bağlı) oluşturun
  • 0.25, 0.9, 2.0, 3.0mm fiber için uygundur, adaptör değiştirmeye gerek yoktur Bir yıl garanti ve Üç yıllık önerilen kalibrasyon aralığı
Teknik Özellikler
Dalga boyu aralığı 800 ila 1700nm (SM)
Tanınabilir sinyal tipi CW, 2kHz, 1kHz, 270Hz ±% 10
Dedektör tipi InGaAs 2 adet
Fiber türü 0.9, 0.25, 2.0, 3.0 mm fiber
Duyarlılık +10 ~ -50dBm
doğruluk + 10dB ila -30 dBm (Sürekli Dalga) / + 10dB ila -25 dBm (Modüle Sinyal)
LED Göstergesi Sinyal yönü; sinyal frekansı (2kHz / 1kHz / 270Hz); Düşük pil
Görsel Hata Bulucu Yok hayır
Optik Güç Ölçer Yok hayır
OPM ve VFL Konektörü 2.5mm evrensel konektör
Güç kaynağı AA * 2
FCI-2430 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

FC-2010 Fiber Checker 10mW - 10Km Işık Gücü

 

 

 

 

upTech FC-2010 etkili ve uygun maliyetli fiber test aletidir, gözle görülür bir şekilde fiber hatalarını bulmayı ve kurulum sırasında ve sonrasında fiberleri belirginleştirmeyi sağlar.
- Fiber optik kabloda kesim noktasının, zayıf bağlantını, bükülme veya kırılma yerlerini bulmayı sağlar
- OTDR ölü bölgedeki hataları bulur
- End-to End görsel ayrıştırmayı sağlar

Sürekli ve değişmez çıkış gücü
Düşük pil uyarısı sayesinde kullanıcılara pillerin zamanında değiştirilmesini hatırlatır
Uzun pil dayanımı ( AAA piller ile 40 saate kadar)
Cep boyutunda ve hafif olması sayesinde taşıması ve kullanması çok kolaydır
Küçük problemler nedeniyle üreticiye geri göndermeye gerek duymayan değiştirilebilir seramik tüpler
 
10Km ışık gücü
Class IIIb Laser Safety
Merkezi dalga uzunluğu: 650nm±10nm
Emitör Tipi: FP-LD
Çıkış Gücü: 10mw
Optik Konektör: 2.5mm universal konnektör
1.25mm konektörler için, FC-1.25mm Hybrid adaptör isteğe bağlı olarak temin edilir
Çalışma Modeli: CW ve Pulse birlikte(2Hz) kullanılabilir
Power Supply: 2 AAA alkalin pil
Pil Dayanım Süresi: 650nm@1mw ≥45saat;650nm@10mw≥15saat
Panasonic LR6 AAA ALKALINE piller ile test edilmiştir
Çalışma Sıcaklığı: -10~+60 °C
Saklama Sıcaklığı: -25~+70 °C
Ölçüler (mm): 115*45*27
Ağırlık: 50g (Pil hariç)

FC-2010 Fiber Checker ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Proskit MT7501 Fiber Optik Hata Tespit Cihazıı

 

Fiber optik kontrol eden personeller için saha tespit ürünüdür. Taşınabilir tasarımı sayesinde çalıştığınız her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürün sayesinde fiber optik kabloların kesimi ve kontrol aşaması gayet kolay olacaktır.

Taşınabilir , dayanıklı ve kullanımı kolaylığı
Destek 2.5mm evrensel konnektörleri ( FC / SC / ST)
lazer kafası toz geçirmez ve Crash geçirmez kap tasarımı
Proskit MT7501 Fiber Optik Hata Tespit Cihazı ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks CFP2-100

Teknik Özellikler(Loss/Lenght) CertiFiber Pro Multimode Modüller CertiFiber Pro Singlemode Modüller
Test Hızları
(zamanı referans alma hariç)
Smart Remote modunda: < 3 saniye (2 dalgaboyu, tek yön, otomatik dalgaboyu tespiti)
Far End Source modunda: ≤ 2 saniye (2 dalgaboyu, tek yön, otomatik dalgaboyu tespiti)
Loopback mode: ≤ 2 saniye (2 dalgaboyu, tek yön, otomatik dalgaboyu tespiti)
Giriş/Çıkış Konnektörleri Değiştirilebilir konnektör adaptörü (LC standard, SC, ST ve FC opsiyonel)
Başlangıç Koşulları TIA-526-14-B, ISO/IEC 14763-3 ve IEC 61280-4-1 Encircled Flux uyumlu
Test edilen fiber kablo tipleri 50/125 µm veya 62.5/125 µm Singlemode
Kaynak Tipi ve dalgaboyu uzunluğu LED kaynak 850 nm ± 30 nm 1300 nm ± 20 nm Fabry-Perot lazer diyod 1310 nm ± 20 nm 1550 nm ± 30 nm
Maksimum Mesafe Ölçümü 12 km 130 km
Mesafe Ölçüm Doğruluğu ± 1.5 m + uzunluğunun ± %1’i ± 1.5 m + uzunluğunun ± %1’i
Çıkış Gücü (Nominal) ≥ -24 dBm ile EF-TRC ≥ -4 dBm
Çıkış Gücü Kararlılığı 8 saat üzerinde ± 0.05 dB ; 15 dakika üzerinde ± 0.03 dB 8 saat üzerinde ± 0.1 dB ; 15 dakika üzerinde ± 0.08 dB
Kaynak Dalgaboyu uzunlukları 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm
Güç Ölçümleme Aralığı 0 dBm ~ -65 dBm (850 nm) 0 dBm ~ -70 dBm (tüm diğer dalgaboyu uzunluklarında)
Güç Ölçümleme Belirsizliği < +/- 5% +/- 32 pW
Ölçümleme Doğrusallığı < ± 0.1 dB
Kalibrasyon Yenileme Periyodu 1 yıl
Fluke Networks CFP2-100 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks FI-500 - FiberInspector™ Micro

Fiber Inspection Scope, kirli veya hasarlı Fiber sonlandırmalarını tespit içindir. Kirli fiber son noktaları, single mod ve multimod fiber optik sistemlerinin oldukça önemli bir problemidir. FI-500 FiberInspector™ Micro fiber sonlandırmaları ile bağlantılı kontrol güçlüklerini özellikle düşük ışıklı ve kablo yoğunluğu olan bölgelerde ortadan kaldırır.

Kullanımı oldukça kolaydır:

Kablonuzu FI-500 cihazına kolayca yerleştirin ve AF butonuna basın. Saniyeler içinde fiber sonlandırma noktası, net ve kesin görünüm ile ekrana gelecektir. Eğer erişimi zor olan veya ayakta görüntü alamayacağınız bir ortamda çalışıyorsanız, sadece görünümü dondur tuşuna dokunmanız yeterli olacaktır.

  • Yoğun ve karanlık panellerde portları kolay görebilmeniz için PortBright™ aydınlatması
  • Saniyeler içinde sabit görüntülere otomatik odaklanma
  • Single mod(tek işlem) ve multimod(birden fazla işlem) aşamasında fiber sonlandırmalarını görüntüleyeceğiniz geniş ekran
  • 4 UPC uç içerir (LC, SC, 1.25 mm ve 2.50 mm). APC uçları mevcuttur.

Günümüzdeki yüksek yoğunluklu patch panellerin kontrolü için önemli bir fırsattır. Birçok veri merkezi veya kablo kabinlerindeki özellikle düşük ışıklı ortamlarda kablo ve portlarını bularak testlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. FI-500 kontrol aşamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Dahili PortBright flaş ışığı doğru port veya kabloyu bulmanıza yardımcı olur. Ufak boyutlu probu dar noktalara da uygundur ve basit kullanım için pushbutton kontrol özelliği vardır. Autofocus(Otomatik Odaklanma) özelliği ile saniyeler içerisinde fiber sonlandırmalarının kesin ve net bir görünüm alabileceğiniz gibi, beklet tuşu ile dondurarak aldığınız görüntüyü 320 x 240 ekranda daha detaylı inceleyebilirsiniz. FI-500 FiberInspector Micro manuel skopmetreler ile tam otomatik kontrol skopmetreleri arasındaki büyük boşluğu doldurmaktadır. FI-500 manuel kontrol skopmetrelerinden daha basit ve pratik bir kullanımdadır ve aynı zamanda sorun tespit aşamalarınızı ve kontrol sürenizi azaltacak daha gelişmiş özelliklerdedir. Manuel fiber kontrol skopmetrelerinin kullanımı kolaydır, fakat yoğun fiber kabloların yer aldığı patch paneller veya ortamlarda iyi sonuç vermezler. Bir gözünüzü kapatıp, diğer gözünüz ile özellikle karanlık odalarda işlemi gerçekleştirmek, sık sık rahatsız edicidir, pratik değildir.  Tam otomatik kontrol skopmetreleri, birçok uygulama için oldukça önemli olan fiber bağlantı temizlik derecesini ölçümler ve analiz eder, fakat hızlı ve temel sorun tespitleri için analiz çoğu kez gerekli değildir.

Fluke Networks FI-500 - FiberInspector™ Micro ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks FI2-7000 - FiberInspector Pro

2-saniyede fiber optik konnektör sonlandırmalarında otomatik PASS/FAIL sertifikasyonu

• Fiber optik konnektör sonlandırmalarında otomatik Pass/Fail sertifikasyonu

• Kirlenme, çizilme, deformasyon gibi sorunlarla bağlantılı problemleri grafiksel olarak işaretleyin

• Endüstriyel Standartlarda Sertifikalandırma - IEC 61300-3-35

• Fiber optik sonlandırma ölçümlerinden insan faktörünü ortadan kaldırın

• Sertifikasyon işlemi sırasında fiber optik konnektörlerin son durum görünümlerini saklayın

Fluke Networks FI2-7000 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks FOS-S Fiber OFneShot - Optik Test Seti(4802743)

Fiber OneShot™ OPTIK TEST SETİ

Fiber OneShot cep tipi optik test cihazı singlemode fiber testlerin karmaşasına çözüm amacıyla tasarlanmıştır.

Fiber One Shot test cihazları, tek tuş ile fiber kablonun aktif olup/olmadığını, kırık, kirli yada son noktasına mesafeyi hızlı ve doğru şekilde test kapasitesine sahiptir. (0 - 6,000 mt. arasındaki mesafeleri Metre Modunda gösterir).

Testler Verimliliğinizi Artırmanıza Fayda Sağlar:

  • Fiber Kablo uzunluğunu hızlı ve doğru ölçümleme
  • Yeni CheckActive™ özelliği fiber kablo üzerindeki optik sinyali uyarır
  • Anında Kullanım- Yükleme/açılma süresinde bekleme olmaksızın
  • Tek Tuş Test- Fiber Testlerinizi sadece birkaç saniyede tek tuş ile gerçekleştirme
  • Fiber Kablo Hatalarını metresinde bulma
  • Test Sonuçlarını nümerik olarak görüntüleme- Yoruma gerek olmaksızın
Fluke Networks OS-S Fiber OFneShot ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

 

Fluke Networks FQM-100-M Fiber QuickMap - Enterprise Fiber Sorun Giderici(4774949)

Yeni Kategori Kurumsal Fiber sorun çözümleyiciler, şu anda piyasadaki sınırlı yetenekli sorun gidericilerden çok üstündür. Fiber QuickMap ile multimode fiberde tek tuşa basarak, bağlantıları ve kırılmaları hızlı ve verimli şekilde belirleyebilirsiniz.

Yüksek kayıp ve yüksek yansıma olayları gibi hatalara olan mesafeleri ölçen fiber veri merkezindeki herhangi bir teknisyenle sorunları anında (6 saniye standart test zamanı) tespit etmek mümkün.

  • Tek Tuş ile Sorun Giderme – mesafe ayarı gerekmez
  • 6-saniye test zamanı– Saatlerce görmeksizin yapılan sorun tespiti çalışmalarına son
  • Yüksek kayıp olayları veya aralıklarını tespit etme- fiber sorunlarının en sık nedenlerini bulabilme

 

Fluke Networks FQM-100-M ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks MultiFiber Pro Kit -Fluke Networks Multifiber PRO - Optik Power Metre ve Fiber Test Seti

MultiFiber Pro, MPO hatlarındaki kayıp ve polarite testlerinde yaşanan karmaşaları yok eder. Devreye gömülü MPO konnektörü ile, fan-out kablosu olmaksızın MPO fiber-hat testlerindeki sürece otomasyon kazandıran tek test cihazıdır.

Power Metre/ Light Source gibi 12 fiber kabloyu test edip, test sonuçlarını kolay okunabilir grafiklerle gösteren, sektörde bu fonsiyonlara sahip olan tek cihazdır.

Bu gelişmiş özelliklere sahip Multifiber Pro setleri ile yaygın simplex deney metodları yüzde 90 daha hızlı yapılan MPO hat testleri ile test karmaşası ortadan kaldırılır.

MultiFiber™ Pro Optik Power Metre ve Fiber Test Setleri

Singlemode ve Multimode MPO fiber testlerinin her ikisini de destekleyen ilk MPO test cihazı

  • “Scan All” ile MPO konnektörlerinde otomatik tarama ve tüm fiberlerin testleri  
  • Multimode ve Singlemode MPO hatlarının her ikisini de destekler
  • Fiber hatlarının testleri için gereken fan-out kabloları ihtiyacının ortadan kaldırır
  • Ufak yönlendirmelerle kolaylıkla test sonuçları yorumlanır
  • Kullanıcı arayüzü ile tüm 12 fiber görüntülenir
  • Otomatik 8, 10 ve 12 fiber ölçümlemeler
  • MPO bağlantılı sorunları giderir ve tek fiber test sonuçlarında detaylara inilmesini sağlar
Fluke Networks MultiFiber Pro Kit ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks OFP2-100 OptiFiber Pro OTDR -

 

 

 

Teknik döküman için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OptiFiber® Pro OTDR, fiber altyapısı olan kurumsal firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan sektörün tek veri merkezidir.

Fiber Test ve Sertifikalandırma İşlevlerini bünyesinde barındıran cihaz, benzersiz verimlilikle, kampüs, veri merkezi ve fiber ağlarını depolama için gerekli olan tüm fonksiyonlar sayesinde hataya fırsat tanımayacak bir güçtedir.

Sektörün smartphone arayüzü ile Fiber Testleri, herhangi bir teknisyeni fiber kablo uzmanına dönüştürebilir.

Veri Merkezi Fiber Testlerindeki belirsizlik ve olası sorunlar, Veri Merkezi Konfigürasyonu sayesinde elenir.

Ultra kısa cansız noktalar, sanal veri merkezindeki fiber- ek kablolarla test edilerek etkinleştirilebilir.

Bu işlevlere ilave olarak, en hızlı sanayilerin izlenmesi, OptiFiber Pro OTDR cihazını olmazsa olmaz bir araç haline getirmektedir.


Anahtar Otdr Özellikleri
  Çok Modlu Modül Tek Modlu Modül Dörtlü Modül
Dalgaboyu 850 nm +/- 10 nm 1300 nm +35/-15 nm 1310 nm +/- 25 nm 1550 nm +/- 30 nm 850 nm +/- 10 nm, 1300 nm +35/-15 nm, 1310nm +/- 25 nm, 1550 nm +/- 30 nm
Uyumlu fiber tipleri 50/125 µm, 62.5/125 µm Tekli Mod 50/125 μm, 62.5/125 μm, Tekli Mod
Ölü Etkinlik Bölgesi 1 850 nm: 0.5 m (tipik), 1300 nm: 0.7 m (tipik) 1310 nm: 0.6 m (tipik), 1550 nm: 0.6 m (tipik) 850 nm: 0.5 m (tipik), 1300 nm: 0.7 m (tipik),1310 nm: 0.6 m (tipik), 1550 nm: 0.6 m (tipik)
Ölü Zayıflık Bölgesi 2 850 nm: 2.5 m (tipik), 1300 nm: 4.5 m (tipik) 1310 nm: 3.6 m (tipik), 1550 nm: 3.7 m (tipik) 850 nm: 2.5 m (tipik), 1300 nm: 4.5 m(tipik), 1310 nm: 3.6 m (tipik), 1550 nm:3.7 m (tipik)
Dinamik Aralık 3, 5, 6 850 nm: 28 dB (tipik), 1300 nm: 30 dB (tipik) 1310 nm: 32 dB (tipik), 1550 nm: 30 dB (tipik) 850 nm: 28 dB (tipik), 1300 nm: 30 dB(tipik), 1310 nm: 32 dB (tipik), 1550 nm:30 dB (tipik)
Maksimum Mesafe Aralığı Ayarı 40 km 130 km MM: 40 km, SM: 130 km
Mesafe Ölçüm Aralığı 4, 5, 7, 8, 9, 10 850 nm: 9 km, 1300 nm: 35 km 1310 nm: 80 km, 1550 nm: 130 km 850 nm: 9 km, 1300 nm: 35 km, 1310 nm: 80, km, 1550 nm: 130 km
Yansıtma aralığı 4, 5 850 nm: -14 dB - -57 dB (tipik), 1300 nm: -14 dB - -62 dB (tipik) 1310 nm: -14 dB - -65 dB (tipik), 1550 nm: -14 dB - -65 dB (tipik) 850 nm: -14 dB - -57 dB (tipik), 1300 nm: -14 dB to -62 dB (typical), 1310 nm: -14 dB - -65 dB (tipik), 1550 nm: -14 dB - -65 dB (tipik)
Örnek Çözünürlüğü 3 cm - 400 cm 3 cm - 400 cm 3 cm - 400 cm
Darbe Genişlikleri(nominal) 850 nm: 3, 5, 20, 40, 200 ns, 1300 nm: 3, 5, 20, 40, 200, 1000 ns 3, 10, 30, 100, 300, 1000, 3000, 10000, 20000 ns 850 nm: 3, 5, 20, 40, 200 ns, 1300 nm: 3, 5,20, 40, 200, 1000 ns, 1310/1550 nm: 3, 10, 30, 100, 300, 1000, 3000, 10000, 20000 ns
Test Süresi (Her Bir Dalgaboyu) Otomatik Ayar: 5 sn (tipik) Otomatik Ayar: 10 sn (tipik) Otomatik Ayar: MM - 5 sn (tipik) SM – 10 sn (tipik)
Hızlı Test Ayarı: 2 sn (tipik) Hızlı Test Ayarı: 5 sn (tipik) Hızlı Test Ayarı: MM – 2 sn (tipik) SM – 5 sn (tipik)
En İyi Çözünürlük Ayarı: 2 - 180 sn En İyi Çözünürlük Ayarı: 5 - 180 sn En İyi Çözünürlük Ayarı: MM – 2 - 180 sn SM – 5 - 180 sn
Arıza Haritası Ayarı: 2 sn (tipik), 180 sn (maks.) Arıza Haritası Ayarı: 10 sn (tipik), 180 sn (maks.) Arıza Haritası Ayarı: MM – 2 sn (tipik) MM – 180 sn (maks.) SM – 10 sn (tipik) SM – 180 sn (maks.)
Data Merkezi OTDR Ayarı: 1 sn (tipik 850 nm), 7 sn (maks.) Data Merkezi OTDR Ayarı: 20 sn (tipik), 40 sn (maks.) Data Merkezi OTDR Ayarı: MM – 1 sn (tipik 850 nm) MM – 7 sn (maks.),SM – 20 sn (tipik) SM – 40 sn (maks.)
Manuel Ayar: 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 sec Manuel Ayar: 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 sec Manuel Ayar: MM - 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 sn SM - 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 sn
1. En kısa darbe genişliği ile doyma göstermeyen yansıma tepe noktasının altında 1.5 dB'de ölçüldü.. Yansıma tepesi çok modlu için ‹-40 dB ve tekli mod için‹ - 50 dB.
2. En kısa darbe genişliğine sahip arka ışıktan +/- 0.5 dB deviasyonda ölçülmüştür. Çoklu mod için yansıma tepe noktası--40 dB, tekli mod için ise - - 50 dB.
3. OM1 fiber için tipik geri saçılma katsayısı: 850: -65 dB, 1300: -72 dB.
4. OM2-OM4 fiber için tipik arka ışık ve zayıflama katsayıları: 850 nm: -68 dB; 2.3 dB / km: 1300 nm: -76 dB; 0,6 dB / km.
5. OS1-OS2 fiber için tipik arka dağılım ve zayıflama katsayıları: 1310nm: -79 dB; 0.32 dB / km; 1550 nm: -82 dB; 0,19 dB / km.
6. SNR = 1 yöntemi, 3 dakikalık ortalama, en geniş darbe genişliği.7. 850 = ucunu bulmak için tipik olan 9 km veya 0.1 dB olayı bulmak için tipik 7 km (olaydan önce maksimum 18 dB zayıflama).
8. 1300 = 35 km'lik tipik bir son bulmak için tipik veya 30 km'lik tipik bir 0.1 dB olayı (olaydan önce maksimum 18 dB zayıflama) bulmak için tipiktir.
9. 1310 = son noktayı bulmak için tipik 80 km veya 0.1 dB'lik bir olay bulmak için tipik 60km'dir (olaydan önce maksimum 20 dB zayıflama ile).
10. 1550 = ucunu bulmak için tipik olan 130 km veya 0.1 dB olayı bulmak için tipik olarak 90 km (olaydan önce maksimum 18 dB zayıflama). 11.Kırılma hatası dizinini içermez ve otomatik etkinlik yeri hatası içermez.
12. 1 dB adım başına dB değişimi.
13. OTDR'nin 0,1 dB'lik bir olay bulabileceği mesafe aralığı içinde iz arka ışık boyunca uygulanır.
Ek Anahtar Özellikler
FiberInspector prob özellikleri

Büyütme
~ 200X OptiFiber Pro Ekranlı 
Işık Kaynağı Mavi LED
Güç Kaynağı TFS anabilgisayar
Görüş Alanı (FOV) Yatay: 425 µm, Dikey: 320 μm
Minimum saptanabilir parçacık boyutu 0.5 µm
Boyutlar Yaklaşık 1175 mm x 35 mm (adaptör uçsuz)
Ağırlık 200 g
Sıcaklık Aralığı Çalışma: 0 °C - +50 °C, Depolama: -20°C - +70°C
VFL specifications
Açma/Kapama Kontrolü
Mekanik anahtar ve dokunmatik ekranda bir düğme
Çıkış gücü
316 µW (-5 dBm) ≤ tepe gücü ≤ 1,0 mW (0 dBm)
Çalışma dalgaboyu 650 nm nominal
Spektral genişliği (RMS) ±3 nm
Çıkış modları
Sürekli dalga darbeli mod (2 Hz ile 3 Hz yanıp sönme frekansı)
Konnektör adaptörü 2.5 mm evrensel
Lazer güvenliği (sınıflandırma)
Sınıf II CDRH EN 60825-2'ye uygundur
OFP-100; OFP100; OFP 100; OFP,ofp2,ofp 2,ofp-2,ofp/2
Fluke Networks OFP2-100 ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

Fluke Networks Quick Clean - Fiber Optik Temizleyici

 

 

 

 

Yapılan araştırmalara göre data center’larda, kampüslerinde,diğer kurumsal veya telekomünikasyon çevrelerindeki fiber kaynaklı sorunlarının %85 veya üzeri sebeplerinin, kirli konnektör veya sonlandırma kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. En ideal optik performans için, optik fiber bağlantıların temiz ve atık maddelerden arınmış olması zorunludur. Fiber optik teknisyenleri ve sorun çözümleyici kişilerin yanısıra kuruluş yapan kişiler içinde fiber temizleme araçlarının kullanımı artık bir gereksinim haline gelmiştir. Fluke Networks Quick Cleaner ile zararlı atıklar geniş çeşitlilikteki konnektör tiplerinden kolaylıkla çıkarılmaktadır. Sahada çalışan teknisyenler ve fiber kurulumu gerçekleştirenler, eğitimsiz olmaksızın dahi, ağ performansını olumsuz olarak etkileyebilecek kalıntı, artık ve tozları basit bir yerleştirme ve itme hareketi yapmak suretiyle yok edebilirler. Bu temizleyiciler, mevcut Fluke Networks fiber optik solventli kalem, temizleme küpü ve tüm fiber ortamlardaki temizleme kitleri için büyük tamamlayıcılardır. Quick CleanerTemizleyici ailesi, MPO / MTP konektörleri de dahil olmak üzere çoğu bölmeli konektör ve sonlandırmaları için uygun maliyetli bir çözüm sunabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Fluke Networks Quick Cleaner, adaptörlerde veya patch panellerde patch kablo üzerinde fiber optik konektör sonlandırmalarını temizlemek için tasarlanmış, mekanik temizleme araçları ailesidir. Bu Quick Cleaner, antistatik bir materyal ile kalıplanır ve konektör sonlandırmalarına zarar vermeden konnektördeki zararlı kirleticileri hafifçe süpüren ve çıkarabilen yeni bir kuru temizleme ipliği kullanır.

Bu araçlar, fiber optik kurulumlarında aşağıdaki şekillerde oluşan atıkların temizlenmesinde özellikle etkilidirler.

  • Yol Tozu(Road Dust) (ISO12103-1)
  • Cilt Yağı Artığı (Skin OilResidue)
  • Deniz Suyu Atığı(Salt WaterResidue)
  • Alkol Atığı(AlcoholResidue)
  • Sebze Atığı (VegetableResidue)
  • Grafit Kurutucu İpliği (Graphite dryerLint)
  • El Losyonu(HandLotion)
  • Arıtılmış Su Atığı(DistilledWaterResidue)
Fluke Networks Quick Clean - Fiber Optik Temizleyici ile ilgili fiyat teklifi istiyorum.

 

 

İNFOTEK Elektronik, Otomasyon, Test-Ölçü Cihazları ve Bilgisayar Sistemleri
Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat : 5 No :203 Okmeydanı-Şişli-İstanbul
Tel : : 212 221 72 08 0212 221 72 16 - 0212 221 72 36-0212 220 73 16 -
Fax : 0212 221 72 40
e-mail : info@infotek.com.tr